نوشته های جدید
صفحه اصلی / اسلایدر / سمپاشی ساس

سمپاشی ساس

ساس از جمله حشرات موذی می باشند که می توانند در محیط کار و یا خانه موجب آزار و آلودگی شوند. این حشرات عموما منجر به خارش پوست و کهیر زدن بر روی پوست می شوند. در این مقاله در خصوص سال و روش ها و دانستنی های سمپاشی ساس اطلاعاتی ارائه می گردد.

سمپاشی ساس یکی از انواع سمپاشی های رایج است که امروزه کاربرد فراوانی دارد. سمپاشی ساس در تهران امروزه بسیار فراوان شده است زیرا به دلیل گرم و خشک بودن این منطقه، امکان آلوده شدن محیط به ساس وجود دارد. ساس حیوانی می باشد که از خون انسان تغذیه می کند. با توجه به اینکه جثه این حشره کوچک می باشد لذا به راحتی می توان در حد فاصله بین لبه مبل، تخت خواب و یا در پرز فرش ها پنهان شود. تنها روش مقابله با این حشره سمپاشی ساس در فصل مناسب می باشد.

 

آنچه که باید در خصوص سمپاشی ساس در نظر داشته باشید:

برای سمپاشی ساس در تهران و یا سایر استان ها در مرحله اول می بایست محیط آلوده شدن را بررسی نمایید. ساس می تواند در محیط گرم و خشکی رشد و تکثیر یابد لذا لازم است تا برای سمپاشی ابتدا محیط آلوده را با دقت بررسی نمایید. برای تهیه سم مورد نیز جهت سمپاشی ساس در تهران و یا سایر استان ها بسیاری از افراد به عطاری ها و مواردی از این قبیل رجوع می نمایند. در نظر داشته باشید که برای سمپاشی ساس عموما از دارو هایی استفاده می نمایند که در آن کلر و یا فسفر وجود دارد و هر دو این مواد شیمیایی می تواند برای سلامت اگر که درست مصرف نشوند، خطر ساز باشند. لذا برای سمپاشی ساس لازم است تا از شرکت های معتبر و افراد متخصص کمک گرفت.

اقدامات لازم برای سمپاشی ساس:

قبل از آنکه اقدام به سمپاشی ساس در تهران و یا هر استان دیگر نمایید لازم است اطمینان حاصل نمایید که محیط به ساس آلوده شده است. در نظر داشته باشید که هر نوع التهاب پوستی و یا گزش حیوان و حشره نمی تواند به ساس ربط داشته باشد. برای آنکه بتوانید در مقابله با ساس به خوبی عمل نمایید، پیشنهاد می شود چنانچه حشره ای مشاهده نمودید و به آن حساس شدید، آن را در یک قوطی محافظت نمایید و با کارشناس متخصص مشورت کنید.

برای سمپاشی ساس در تهران و یا هر استان دیگر هیچ زمان معینی وجود ندارد و می توانید در هر ساعت از شبانه روز اقدام به سمپاشی نمایید. در نظر داشته باشید که چنانچه دمای محیط کم باشد، تخم ساس می تواند تا چندین ماه سالم باقی بماند. پیشنهاد می شود که برای جلوگیری از پخش این حشره از خرید وسایل دسته دوم خودداری نمایید.

جمع بندی:

آلوده شدن یک محیط به ساس ممکن است تا چندین ماه به صورت مخفی باشد. اما چنانچه بر روی تخت خواب، مبل و .. لکه های خون و یا لکه های قهوه ای مشاهده نمودید می تواند نشانه ورود ساس به محیط باشد. سمپاشی ساس در تهران که محیطی خشک  است بسیار تخصصی است لذا پیشنهاد می شود حتما از افراد متخصص در این رابطه کمک بگیرید.

ساس ها می توانند در تشک، مبل، پرز فرش و پتوها مخفی باشند لذا اگر دچار خارش ها و یا گزش حیوانات مخصوصا در طول شب شدید، به پیگیری این مورد حساس باشید. ساس ها عموما در شب تغذیه می نمایند. هنگام سمپاشی ساس سعی کنید تا در محل حضور نداشته باشید تا از اثرات منفی آن دور باشید.

سمپاشی ساس

فیزیوژی ساس های تخت خواب
حشرات بالغ 5-4 میلیمتر طول دارند بدنشان بیضی شکل است و هنگامی که خونخواری کرده باشند بدن کشیده تر بنظر می رسد و رنگ آنها قرمز یا قهوه ای است و اگر خونخواری نکرده باشد برنگ زرد با قهوه ای کم رنگ دیده می شوند. بر روی سر 1 جفت آنتن 4 بندی ، قطعات دهانی گزنده و مكنده به صورت خرطوم و 1 جفت چشم در طرفین سر مشاهده می شود . سینه از 3 بند تشکیل شده که بند اول بزرگتر از 2 بند دیگر است . به هر بند سفید 1 جفت پای کشیده و بلند ، استوانه ای متصل است وروی بند دوم و سوم سینه 1 جفت بال تحلیل رفته به صورت دو بالشتك مشاهده می شود شکم از 8 بند تشکیل شده است که بند انتهایی شکم در نرها کشیده تر ومجهز به یک عضو تیز بنام penis است . بر روی بدن پوشش کم پشتی از موهای ظریف دیده می شود.

عادات و رفتار شناسی ساسهای تخت خواب
هر 2 جنس نر و ماده خونخوارند وبر روی انسان تغذیه میکنند و در صورت عدم دسترسی به انسان از خون حیوانات مختلف مانند خرگوش ، موش ، خفاش ، مرغ و خروس و پرندگان دیگر به عنوان غذا استفاده میکنند ساسها می توانند گرسنگی را برای مدت طولانی تحمل کنند از این جهت می توانند در ساختمانهای قدیمی خالی از سکنه به حیات خود ادامه دهند. ساسها معمولا هنگام شب و قبل از طلوع آفتاب خونخواری می کنند و اگر خیلی گرسنه باشند روزها نیز مبادرت به خونخواری می نماید. مدت خونخواری 5-4 دقیقه است ساسها روزها در نقاط تاریک مانند شکاف درزها ، وسایل منازل ، دیوارها، سقف ها ، درزیرکاغذ دیواری ، لابلای کفپوش های چوبی ، فضای بین تشک و تختخواب ، درزهای تشک و بالش و رختخواب مخفی می شوند. ساسها به طور دسته جمعی زندگی میکنند به تعداد زیاد در یک محل یافت می شوند ساس ماده حداکثر 500 تخم در طول عمر خود می گذارد. بازشدن تخم ها در شرایط مطلوب در طول 1 هفته صورت میگیرد ولی اگر دما پایین تر از 14 درجه سانتیگراد باشد تخم ها شکفته نمی شوند. ساسها (متامرفوز) یا دگردیسی ناقص دارند بعد از شکفته شدن تخم نوزادی که از تخم خارج می شود کاملا شبیه به بالغین است فقط اندازه کوچک و به رنگ زرد است که نمف نامیده می شود ساسها 5 مرحله نمفی دارند و در هر مرحله بایستی یک یا چندبار خونخواری کند و پس از رشد جلد اندازی نماید و به مرحله دیگر وارد شود. ساسها از خود ماده ای با بوی خاص ترشح می کنند که در خانه های آلوده بوضوح احساس می شود. وجود لکه های قهوه ای یا سیاه روی ملحفه ، لباس ، دیوار و کاغذ دیواری نشان دهنده وجود ساس در محل میباشد .

با بازدید شکافها ، درزها كه محل اختفای ساس ها است ، دیدن ساسهای بالغ زنده ، نمف و یا پوسته جلدآنها ، وجود ساس در محل اثبات می شود.
ساسها قدرت انتشار محدودی دارد و انتشار آنها از طریق حرکت صورت می گیرند0 چون حرکت آنها آهسته است مگر هنگامی که تحریک شوند . ساسها بطور معمول با وسایل منزل ، فرش ، وسایل خواب ، لوازم چوبی دست دوم ، چمدان ، کتاب و … از محلی به محل دیگر وارد شده و به راحتی منتشر می شوند.
اهمیت پزشکی و مبارزه با ساس های تخت خواب
آزار گزش – عکس العمل افراد نسبت به گزش ساسها متفاوت است و ممكن است از خارش جزیی
تا حساسیت های بسیار شدید بروز نماید.
ساسها به سبب داشتن خرطوم سخت و بلند از روی لباس و ملحفه نیز خونخواری میکنند
2- در انتقال هپاتیت B می توانند نقش داشته باشند.
3- چون ممكنست به صورت دسته جمعی بر روی افراد خونخواری نمایند ایجاد کم خونی و کمبود آهن در بچه ها می نماید
4-به جز موارد فوق ساسها بیماری خاصی را منتقل نمی کنند.
پیشگیری در برابر ساس های تختخواب
1- هنگام خرید لوازم چوبی دست دوم کلیه شکافها و درزها بازدید شود.
2- هنگام خرید فرش ، پشتی (دست باف و ماشینی) دست اول و دوم دقت شود و بازدید بعمل آید.
3- هنگام مسافرت قبل از استقراردر محل فرشها ، رختخواب ها ، کمد لباس و ..بازدید شود تا از عدم وجود ساسها اطمینان حاصل شود.
مبارزه و اقدامات کنترلی ساس تخت خواب
سمپاشی کف اطاقها ، دیوار،کلیه درزها و شکافهای موجوددر منازل ، وسایل منازل با استفاده از سموم بهداشتی و بی خطر با کارایی مناسب
2- سمپاشی لوازم خواب تشک ، خصوصا” لوازم خواب بچه ها
3- استفاده از دستگاه های الکتریکی دور کننده حشرات برای دور کردن ساسها خصوصا دراطاق کودکان.
4- استفاده از دستگاه های الکتریکی دور کننده حشرات در ساختمان های آلوده به مدت طولانی

درباره modir

این مطالب را نیز ببینید!

رزومه سمپاشی

لیست کارفرمایان ما خدمات سمپاشی بیت مقام معظم رهبری خدمات سمپاشی دفتر ریاست محترم جمهوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonمشاوره آنلاین