نوشته های جدید
صفحه اصلی / اسلایدر / محوطه سازی

محوطه سازی

محوطه سازی کاربرد بسیار گسترده ای در تمام انواع ساختمان ها دارد. محوطه سازی فضای سبز، محوطه سازی حیاط های مسکونی، محوطه سازی باغ، محوطه سازی ویلا و بسیاری موارد دیگر. حتی در بسیار موارد محوطه سازی می تواند آینده شغلی برخی اصناف مانند رستوران های فضای باز و تالار های پذیرایی را رقم بزند.

امروزه یکی از معضلات بزرگ شهر ها پدیده وارونگی و آلودگی هوا می باشد که یکی از راه های مقابله با این آلودگی ها در نظر داشتن و بوجود آوردن محوطه فضایی سبز در اطراف و پشت بام منزل خود می باشد. که این امر باعث جذب آلودگی هوا و درنتیجه خارج کردن اکسیژن از خود می باشد.

از دیگر خصوصیات محوطه سازی و فضای سبز نیز می توان به ایجاد فضایی دلنشین، روحیه بخش و جذاب را که برای استفاده کنندگان از آن بوجود می آورد اشاره کرد. همچنین طرح های متفاوت و متناسب با ساختمان یا ویلا در اطراف یا پشت بام بنا تاثیر فراوانی در زیبایی و خوش نما کردن ویلا یا ساختمان مورد نظر دارد.

محوطه سازی حیاط فقط به کاشت و آبیاری انواع گیاهان و درختان محدود نمی شود. شما می توانید با کمک ایده های مدرن و کاربردی محوطه زیبا و بی نظیری را در حیاط منزل خود ایجاد کنید که در ادامه برخی از این ایده ها را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

برای محوطه سازی در حیاط می توانید از انواع المان های مختلف نظیر برکه و استخر و آلاچیق و باغچه و … استفاده کنید که انتخاب هر یک از این المان ها به فضای حیاط مورد نظر شما بستگی دارد.

برخلاف باور موجود در مورد راحتی

، طراحی محوطه سازی کاری بسیار پیچیده و زمان بر است و اجرای آن در کنار سلیقه خوب تخصص بالایی نیاز دارد. محوطه سازی غیر اصولی مساوی است با تخریب زودهنگام و آسیب های بعدی آن. ما در ابتدای شروع کار، کارشناسانی رو به محل پروژه اعزام کرده و اطلاعات مورد نیاز کارمان از قبیل ابعاد زمین، موقعیت نورگیری، جنس خاک و سایر عوامل موثر جمع آوری می کنیم. با توجه به شرایط زمین و بنای شما و کارکرد مورد نیاز پیشنهادات اولیه راجب نحوه کار را ارائه می کنیم. در قدم بعد وارد فاز طراحی شده و طراحی منظر را انجام می دهیم. این پروسه شامل تهیه نقشه های اجرایی کف سازی ها، الحاقات عناصر معماری، تاسیسات آبیاری و نورپردازی و گیاهان می گردد.در مرحله اجرا ابتدا با پاکسازی زمین عرصه را برای فعالیت آماده کرده و سپس اقدام به تسطیح، خاکبرداری و خاکریزی می کنیم. تقریبا همزمان با این مرحله کار کفسازی آغاز می گردد. در مرحله بعد الحاقات معماری نصب می شود و کار آماده سازی خاک برای کاشت گیاهان انجام می شود. که شامل زهکشی و تامین خاک مناسب گیاهان و کوددهی می گردد. بعد از آماده سازی خاک نوبت به کاشت گیاهان مورد نیاز می رسد که طبق اولویت در زمین کاشته می شود.

درباره modir

این مطالب را نیز ببینید!

سمپاشی حشرات

سمپاشی حشرات حشرات در صورتی که وارد محل زندگی شما شوند می توانند مشکلات زیادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonمشاوره آنلاین