نوشته های جدید
صفحه اصلی / اسلایدر / سمپاشی منازل

سمپاشی منازل

سمپاشی منازل از جمله اقداماتی است که اکثر افراد با آغاز فصل گرم سال تصمیم به  انجام آن میگیرند. نوع سم و نحوه سمپاشی از جمله مواردی است که در زمان سمپاشی مهم است. در این آموزش نکات مفیدی در خصوص موارد مهم و هزینه سمپاشی منازل عنوان خواهد شد.

سمپاشی منازل که امروزه به یکی از اقدامات الزامی برای داشتن محیط زندگی سالم و عاری از میکروب تبدیل شده است دارای نکات زیادی می باشد. با توجه به نوع شرکت ها، نوع سم ها و نحوه سمپاشی هزینه های مختلفی برای آن در نظر گرفته می شود. در این مقاله تلاش شده است تا اطلاعات مفیدی در خصوص نکات و هزینه سمپاشی منازل ارائه گردد.

نکات سمپاشی منازل:

قبل از آغاز به سمپاشی منازل لازم است حتما بررسی نمایید تا یک منزل در مقابل چه حشره ای سمپاشی گردد. باید در نظر داشته باشید که هر سم تنها برای بخشی از حشرات می تواند پاسخگو باشد. با توجه به نوع سم، قیمت های مختلفی نیز می توان به عنوان هزینه سمپاشی منازل در نظر گرفت. یکی از مواردی که در زمان سمپاشی منازل می بایست به  آن دقت شود حضور اطفال، نوع کاربری ساختمان، متراژ ساختمان دقت نمود.

سمپاشی منازل

يكي از مباحثي كه با گرم شدن هوا مطرح مي شود لزوم سمپاشی در برخي مکان ها و منازل و ادارات است كه با پيدا شدن جانوران موذي نظير سوسك و موريانه و امثالهم ضرورت پيدا مي كند.

نكات مهم در اين موارد اين است كه افراد ناآشنا با استفاده از سموم نباتي سلامت افراد بخصوص كودكان، ميانسالان، خانم هاي باردار و بيماران قلبي، كليوي، ريوي و … را به خطر مي اندازند. استفاده از سموم نباتي غير استاندارد و تاييد نشده خطر سقط جنين، مشكلات پوستي، عصبي و تنفسي را افزايش مي دهد.

در حال حاضر يكي از اصلي ترين موارد در مبارزه با آفات و حشرات و جانوران موذي ، استفاده از سموم شيميايي است. البته درستي يا نادرستي خود اين اقدام نيز جاي بحث دارد. ضمن اينكه افرادي هم هستند كه خودشان از عطاري ها سم مي خرند و بدون در نظر گرفتن دوز و مقدار مربوطه و با دستورالعمل هاي اشتباه، از آن استفاده مي كنند و نمي دانند با اين كار علاوه بر آسيب به سلامت افراد خانه، حشرات هدف اين مواد را نسبت به سموم مقاوم مي كنند.

گاهي ريختن اين سم ها در چاههاي فاضلاب موجب بيماري و نابودي ميكروارگانيسم هاي موجود در چاه مي شوند و به محيط زيست آسيب مي رسانند. بسياري از سم هاي موجود در عطاري ها و سم فروشي هاي غير معتبر، سموم گياهي درجه پايين و محتوي مواد دكلره است كه مي توانند تا 40 سال در محل باقي بمانند و جزو خانواده د.د.ت محسوب مي شوند و خطر آفرين هستند.

تا 6 سال قبل، صدور مجوز فعاليت شركت سمپاشی بر عهده وزارت كشاورزي بود، اما از آن زمان به بعد، اين وظيفه بر عهده وزارت بهداشت گذاشته شد و در حال حاضر، اين مجوز توسط معاونت بهداشتي دانشگاههاي علوم پزشكي صادر مي شود در حال حاضر، اين مجوز توسط وزارت بهداشت فقط به 4 رشته حشره شناسي و مبارزه با حشرات ناقل، بهداشت محيط، بهداشت حرفه اي و گياه شناسي داده مي شود كه شركت سمپاشی تأسيس كنند و بازرسان بهداشت بعد از برگزاري يك آزمون، بازديد از وسايل و محل و تاييد سم مورد استفاده براي مسئول فني شركت مجوز فعاليت 2 ساله صادر مي كنند كه پس از 2 سال دوباره بايد تجديد شود.

مردم بايد حتماً از شركت سمپاشی مجوز وزارت بهداشت را بخواهند و تا چند ساعت پس از سمپاشی خانه را ترك كنند تا بخارات و ذرات معلق آن از بين بروند.

سم تا زماني كه خيس است مي تواند كمي مسموميت ايجاد كند. به همين دليل توصيه مي كنيم هنگام سمپاشي و تا 48 ساعت بعد، كودكان زير 6 سال، خانم باردار، فردي كه دچار بيماري هاي ريوي، قلبي، كليوي، آلرژي (حساسيت) و بيماري پوستي است در خانه حضور نداشته باشد. به جمع كردن وسايل خانه نيازي نيست. اسبابي مانند رختخواب ها را در معرض نور خورشيد و هوا قرار دهيد. پس از سمپاشي و بازگشت به منزل در و پنجره ها بايد باز باشند تا احتمال مشكلات تنفسي از بين برود.

محاسبه هزینه سمپاشی منازل:

در زیر عواملی که در محاسبه هزینه سمپاشی منازل دخیل هستند به تفکیک عنوان شده اند:

  • مساحت خانه: اولین موردی که در هزینه سمپاشی منازل مهم است، میزان ابعاد خانه است. هر اندازه متراژ یک خانه بیشتر باشد به نسبت میزان سم مصرفی، تعداد کارگران و همچنین زمان صرف شده نیز بیشتر خواهد بود.
  • میزان دفعاتی که نیاز به سمپاشی است: گاها برای بعضی از حشرات، یکبار سمپاشی کفایت نمی کند و لازم است تا با دفعات منظم، سمپاشی تکرار گردد. در این حالت تعداد دفعات سم پاشی در هزینه سمپاشی منازل تاثیر گذار است.
  • نوع حشرات: همانگونه که مستحضر هستید، یک سم نمی تواند بر روی تمام حشرات تاثیر بگذارد لذا گاها نیاز می باشد تا نوع حشره بررسی شده و سم مرتبط با آن تجویز گردد. آزمایش حشرات و دفعات سمپاشی می تواند هزینه سمپاشی منازل را متغیر نشان دهد.
  • هزینه رفت و آمد: هزینه رفت و آمد در استان هایی بزرگ چون تهران، قابل توجه خواهد بود. لذا این مورد در هزینه سمپاشی منازل اثر گذار خواهد بود.

به صورت کلی قبل از سمپاشی منازل پیشنهاد می شود تا از ورود میکروب و حشرات موذی به منزل جلوگیری نمایید. در همین راستا می توان منافذی چون درزها و شکاف های دیوار را پر نمایید. باید در نظر داشته باشید که محیط های مرطوب مستعد حضور حشرات هستند لذا لازم است تا این بخش ها را مکررا خشک نمایید. از ریختن مواد غذایی و باقی مانده غذا مخصوصا شیرینی جات بر روی زمین اجتناب نمایید زیرا تمام این موارد منجر می شوند تا اتمال حضور حشرات را افزایش دهند.

نتیجه گیری:

هزینه سمپاشی منازل در نوع خود هزینه کمی نمی باشد لذا از شرکت هایی استفاده نمایید تا خدمات خود را تضمین نمایند و پاسخگو باشند. حتما در خصوص نوع سم استفاده شده آنها تحقیق نمایید. برای سمپاشی منازل می بایست از سم هایی استفاده گردد که مورد تایید اداره بهداشت باشد. در نظر داشته باشید که سمپاشی منازل می بایست توسط مجرب انجام شود. در غیر این صورت می تواند تاثیرات جبران ناپذیر ریوی و تنفسی برای افراد و مخصوصا اطفال ایجاد نماید.

سمپاشی | سمپاشی منازل | سمپاشی منازل مسکونی | سمپاشی منازل تهران | سمپاشی ساختمان

درباره modir

این مطالب را نیز ببینید!

محوطه سازی

محوطه سازی کاربرد بسیار گسترده ای در تمام انواع ساختمان ها دارد. محوطه سازی فضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonمشاوره آنلاین