سمپاشی منازل از جمله اقداماتی است که اکثر افراد با آغاز فصل گرم سال تصمیم به  انجام آن میگیرند. نوع سم و نحوه سمپاشی از جمله مواردی است که در زمان سمپاشی مهم است. در این آموزش نکات مفیدی در خصوص موارد مهم و هزینه سمپاشی منازل عنوان خواهد شد.

سمپاشی منازل که امروزه به یکی از اقدامات الزامی برای داشتن محیط زندگی سالم و عاری از میکروب تبدیل شده است دارای نکات زیادی می باشد. با توجه به نوع شرکت ها، نوع سم ها و نحوه سمپاشی هزینه های مختلفی برای آن در نظر گرفته می شود.

در این مطلب تلاش شده است تا اطلاعات مفیدی در خصوص نکات و هزینه سمپاشی منازل ارائه گردد.

نکات مهم سمپاشی منازل

قبل از آغاز به سمپاشی منازل لازم است حتما بررسی نمایید تا یک منزل در مقابل چه حشره ای ضد عفونی گردد. باید در نظر داشته باشید که هر سم تنها برای بخشی از حشرات می تواند پاسخگو باشد. با توجه به نوع سم، قیمت های مختلفی نیز می توان به عنوان هزینه طعمه گذاری در نظر گرفت.

یکی از مواردی که در زمان سمپاشی منازل می بایست به  آن دقت شود حضور اطفال، نوع کاربری ساختمان، متراژ ساختمان دقت نمود. يكي از مباحثي كه با گرم شدن هوا مطرح مي شود لزوم سمپاشی در برخي مکان ها و منازل و ادارات است كه با پيدا شدن جانوران موذي نظير سوسك و موريانه و امثالهم ضرورت پيدا مي كند.

نكات مهم در اين موارد اين است كه افراد ناآشنا با استفاده از سموم نباتي سلامت افراد بخصوص كودكان، ميانسالان، خانم هاي باردار و بيماران قلبي، كليوي، ريوي و … را به خطر مي اندازند. 

گاهي ريختن اين سم ها در چاههاي فاضلاب موجب بيماري و نابودي ميكروارگانيسم هاي موجود در چاه مي شوند و به محيط زيست آسيب مي رسانند.

بهترین سمپاشی تهران

صدور مجوز فعاليت شركت سمپاشی

  تا ۶ سال قبل، صدور مجوز فعاليت شركت سمپاشی بر عهده وزارت كشاورزي بود، اما از آن زمان به بعد، اين وظيفه بر عهده وزارت بهداشت گذاشته شد و در حال حاضر، اين مجوز توسط معاونت بهداشتي دانشگاههاي علوم پزشكي صادر مي شود در حال حاضر، اين مجوز توسط وزارت بهداشت فقط به ۴ رشته حشره شناسي و مبارزه با حشرات ناقل، بهداشت محيط، بهداشت حرفه اي و گياه شناسي داده مي شود .

شركت سمپاشی تأسيس كنند و بازرسان بهداشت بعد از برگزاري يك آزمون، بازديد از وسايل و محل و تاييد سم مورد استفاده براي مسئول فني شركت مجوز فعاليت ۲ ساله صادر مي كنند كه پس از ۲ سال دوباره بايد تجديد شود.

مردم بايد حتماً از شركت سمپاشی مجوز وزارت بهداشت را بخواهند و تا چند ساعت پس از سمپاشی خانه را ترك كنند تا بخارات و ذرات معلق آن از بين بروند. سم تا زماني كه خيس است مي تواند كمي مسموميت ايجاد كند.

به همين دليل توصيه مي كنيم هنگام سمپاشي و تا ۴۸ ساعت بعد، كودكان زير ۶ سال، خانم باردار، فردي كه دچار بيماري هاي ريوي، قلبي، كليوي، آلرژي (حساسيت) و بيماري پوستي است در خانه حضور نداشته باشد.

به جمع كردن وسايل خانه نيازي نيست. اسبابي مانند رختخواب ها را در معرض نور خورشيد و هوا قرار دهيد. پس از سمپاشي و بازگشت به منزل در و پنجره ها بايد باز باشند تا احتمال مشكلات تنفسي از بين برود.

خدمات سمپاشی منازل

محاسبه هزینه سمپاشی منازل

مساحت خانه

اولین موردی که در هزینه مهم است، ابعاد خانه است.هر اندازه متراژ یک خانه بیشتر باشد به نسبت میزان سم مصرفی، تعداد کارگران و زمان صرف شده نیز بیشتر خواهد بود. 

برای بعضی از حشرات،یکبار سمپاشی کردن کفایت نمیکند و لازم است تا با تعداد دفعات منظم،تکرار گردد که این حالت در هزینه ضدعفونی تاثیر گذار است.

نوع حشرات

همانگونه که همه شما آگاهی دارید صرفا استفاده از یک سم نمی تواند بر روی تمام حشرات تاثیر بگذارد و باعث نابودی و از بین بردن آنها بشود. 

لذا می بایست تا نوع حشرات، مورد نظر و بررسی تخصصی قرار بگیرد تا سم مرتبط با آن تجویز گردد. آزمایش حشرات و تعداد دفعات ضدعفونی و طعمه گذاری می تواند هزینه سمپاشی منازل را متغیر نشان دهد.

هزینه رفت و آمد

هزینه رفت و آمد در استان بزرگ چون تهران، قابل توجه خواهد بود. لذا این مورد در هزینه آن اثر گذار خواهد بود. به صورت کلی قبل از سمپاشی منازل پیشنهاد میشود تا از ورود میکروب و حشرات موذی به منزل جلوگیری نمایید.میتوان منافذی چون درزها و شکاف های دیوار را پر نمایید. 

باید در نظر داشته باشید که محیط مرطوب مستعد حضور حشرات است.

موارد مهم در ضدعفونی منازل

کلیه مواد غذایی باید در ظروف پلاستیکی ضخیم نگهداری شوند. بسیاری از آفات می توانند پلاستیک نازک را جویده و به داخل آن پناه ببرند. در صورت امکان چیزهایی مانند ادویه جات، ترشی جات و غلات را داخل یخچال قرار دهید. • یخچال را از برق جدا کنید. تمام موادی که ممکن است آفات به آنها نفوذ کند را دور بریزید و بقیه را در ظرف در دار ضخیم نگهداری کنید.

از ریختن مواد غذایی و باقی مانده غذا مخصوصا شیرینی جات بر روی زمین اجتناب نمایید زیرا تمام این موارد منجر می شوند تا احتمال حضور حشرات را افزایش دهند.

 از خدمات شرکت هایی استفاده نمایید تا خدمات خود را تضمین نمایند و پاسخگو باشند. حتما در خصوص نوع سم استفاده شده آنها تحقیق نمایید. برای ضدعفونی منازل می بایست از سم هایی استفاده گردد که مورد تایید اداره بهداشت باشد.

در نظر داشته باشید که این کار می بایست توسط افراد مجرب انجام شود. در غیر این صورت می تواند تاثیرات جبران ناپذیر ریوی و تنفسی برای افراد و مخصوصا اطفال ایجاد نماید.

ضدعفونی منازل

اقداماتی که قبل از ضدعفونی منازل باید انجام بدهیم

حیوانات خانگی
حیوانات خانگی معمولاً به سم ها و مواد شیمیایی مورد استفاده در طول سمپاشی بسیار حساس هستند. اگر بتوانید حیوان خانگی خود را در طول مدتی که منزل را ضد عفونی می کنید در خانه همسایه یا دوست خود بگذارید، بسیار عالی می شود.
• ملافه و اسباب بازی های حیوان خانگی خود را با دقت نگهداری کنید. • آکواریوم ها باید کاملاً با پلاستیک پوشانده شوند. اطمینان حاصل کنید که ماهیان شما در این مدت غذای کافی دارند. • هرگونه پمپ هوای آکواریومی را خاموش کنید زیرا این دستگاه مواد شیمیایی منتقل شده توسط هوا را جذب و آنها را وارد آب می کند.
نقاشی ها و گلدان های گل
• ممکن است تابلوها و نقاشی های روی دیوار به مواد شیمیایی حساس باشند، بنابراین سعی کنید آنها را با پلاستیک بپوشانید.
• گلدان های گل و سایر گیاهان تزئینی بهتر است در فضای باز باقی بمانند. اگر نمی‌خواهید بالکن یا حیاط را سمپاشی کنید بهتر است گل هارا در این مکان ها قرار دهید. بعضی از گیاهان را می توان با پلاستیک بسته بندی کرد ، اما ممکن است برخی دیگر خشک شوند.
در صورت سمپاشی این مکان ، بهتر است تمام وسایل داخل آن را تخلیه شوند.
• لازم است توجه ویژه ای به مسواک ، نخ دندان ، تیغ اصلاح و غیره داشته باشید. بهتر است بعد از سمپاشی صابون ها و شوینده های خود را تعویض یا ضدعفونی کنید.

کارهایی که باید بعد از ضدعفونی خانه انجام داد

 

  اکنون که خانه برای سمپاشی شدن کاملا آماده شده است، نکاتی نیز وجود دارد که شما باید بعد از تمام شدن کار انجام دهید. رعایت این نکات قبل و بعد از طعمه گذاری برای اطمینان از خالص شدن از شر آفات ، بسیار ضروری است.

۱- صبر کنید:

اگر مجبور شدید خانه را خالی کنید ، قبل از بازگشت به خانه تا زمان توصیه شده صبر کنید.

۲- هر غذایی را که بیرون مانده است را دور بریزید:

اگر به طور تصادفی غذایی را بیرون گذاشته اید ، آنها را در سطل زباله بیندازید. حتی اگر آنها از مواد شیمیایی آلی برای فرآیند سمپاشی استفاده کرده باشند ، هرگز چنین غذایی برای شما کاملاً سالم نخواهد بود.

۳- بلافاصله خانه را تمیز نکنید:

پاک کردن فوری خانه باعث کاهش اثربخشی کنترل آفات میشود. درمان های کنترل آفات معمولاً براساس نیاز شما انجام می شود. بنابراین ، به شما گفته می شود که چه زمانی می توانید خانه را تمیز کنید. حداقل یک هفته تمیز کاری عمیق انجام ندهید.

۴ -ترمیم نشتی:

اگر در خانه شیرهای نشتی یا لوله های گرفته شده دارید، مشکل آنها را در اسرع وقت برطرف کنید. آب ناشی از نشت در مجرای ورودی باعث بروز آفات می شود و ممکن است منجر به آلودگی مجدد شود.

۵- از گذاشتن کاغذ در اطراف خودداری کنید:

کاغذ می تواند منبع غذایی بسیاری از آفات باشد. کاغذ مرطوب (از هر نوع) و کیسه های کاغذی قهوه ای (که برای حمل مواد غذایی استفاده می شود) مواردی هستند که باید مراقب آنها باشید. روزنامه ها و مجلات قدیمی را در فضاهایی که احتمال کمین کردن آفات زیاد است، نگهداری نکنید.

۶ از خود محافظت کنید:

هنگامی که برای اولین بار سطوح سم پاشی شده را لمس می کنید ، یک جفت دستکش یکبار مصرف بپوشید. حتی هنگام بازکردن اشیا ، مراقب باشید که بدون دست کش به هیچ سطحی دست نزنید.

۷ -به بررسی آفات ادامه دهید:

در روزهای پس از طعمه گذاری ، شما احتمالاً هر از چندگاهی با جسد آفات مرده مواجه شوید. حتما این نقاط را مرتباً بررسی کرده و آن جا را تمیز نگه دارید. این باعث می توانند آفات دیگر را به خود جلب کنند و مشکلات شما را پیچیده کنند.

سمپاشی منازل تهران
سمپاشی فوری

اثر جانبی سمپاشی منازل بر سلامتی شما

سموم دفع آفات می توانند به صورت جامد ، مایع ، پودر یا اسپری باشند. این فرم بر نحوه ورود سموم دفع به بدن تأثیر می گذارد و به طور بالقوه بر سلامتی شما تأثیر می گذارد. مسمومیت با قرار گرفتن در معرض سموم ممکن است اندکی پس از قرار گرفتن در معرض سم (مسمومیت حاد) یا به تدریج پس از مواجهه مکرر طی یک دوره زمانی (مسمومیت مزمن) رخ دهد.

مسمومیت حاد ناشی از سموم دفع آفات

علائم مسمومیت حاد ناشی از سموم دفع آفات ممکن است اندکی پس از سمپاشی شروع شود و شامل موارد زیر باشد:

• سردرد •حالت تهوع • استفراغ • معده درد • اسهال • تاری دید • تعریق • بزاق اضافی
مسمومیت شدیدتر همچنین ممکن است منجر به تغییر در ضربان قلب ، تنگی قفسه سینه ، ضعف و کشیدگی عضلات ، دشواری در تنفس و راه رفتن ، انقباض مردمک و بی اختیاری شود. در موارد بسیار شدید ، تشنج و بیهوشی ممکن است رخ دهد.

مسمومیت مزمن ناشی از سموم دفع آفات

علائم ممکن است به تدریج ، پس از مواجهه های مکرر در طی یک دوره زمانی ، رخ دهد و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• ضعف عضلانی • خستگی • مشکل در تمرکز و یادآوری چیزها • احساس ناخوشی

نوع علائم شما ، مدت دوام و شدت آن ممکن است بسته به عواملی از جمله:

• نوع و غلظت آفت کُش استفاده شده • میزان قرار گرفتن در معرض سم • سلامت و سن فرد در معرض بسیاری از علائم احتمالی مختص مسمومیت با سموم دفع آفات نیستند بلکه ممکن است به دلیل شرایط دیگری مانند بیماری یا آلرژی باشد.

برای تشخیص دقیق علائم باید همیشه با پزشک خود مشورت کنید. اگرچه ممکن است کسی تحت تأثیر آفت کش ها قرار بگیرد ، گروه های خاصی از افراد به ویژه حساس هستند مثل:

• نوزادان و کودکان خردسال • زنان باردار • افراد مسن

همه این افراد باید تا زمانی که متخصصان سمپاشی، آن را ایمن تشخیص ندهند ، از خانه دور بمانند.

اقدامات احتیاطی قبل از ضد عفونی خانه

سموم دفع آفات می توانند با استنشاق ، بلع یا جذب توسط پوست و چشم وارد بدن شوند. پوست معمولاً بیشترین میزان قرار گرفتن در معرض این سموم را دارد ، بنابراین پوشاندن هرچه بیشتر بدن مهم است.

 قبل از باز كردن ظرف سموم دفع آفات خانگی ، حتما از لباس های محافظتي لازم (كه روي آن برچسب چاپ شده است) استفاده كنيد. 

تجهیزات حفاظت شخصی، لباس، وسایلی است که برای محافظت از بدن در برابر تماس با سموم دفع آفات یا بقایای سموم دفع آفات استفاده می شود.

 از لباس های محافظ استفاده کنید که سموم با بدن برخورد نکند مثل پیراهن آستین بلند، شلوار بلند، دستکش غیر جاذب (نه چرم یا پارچه)، کفش لاستیکی (نه چرم) ،جوراب، کلاه و عینک توصیه میشود.

 

هنگام مخلوط کردن یا استفاده از سموم دفع آفات ، هرگز سیگار نکشید و غذا نخورید. به راحتی می توانید سموم را از طریق دستان خود به داخل دهان ببرید. همچنین برخی از محصولات آفت کُش، قابل اشتعال هستند. • “دستورالعمل های سازنده را با دقت بخوانید و همیشه دقیقاً طبق دستورالعمل از محصول استفاده کنید. بیش از مقدار توصیه شده استفاده نکنید و اطمینان حاصل کنید که تمام نکات ایمنی را رعایت می کنید.

اقدامات احتیاطی سمپاشی منازل

 فقط برای هدف ذکر شده استفاده کنید. •همیشه سموم دفع آفات را در فضای باز یا در محلی که دارای تهویه مناسب باشد مخلوط یا رقیق کنید. فقط از مقدار درج شده روی برچسب استفاده کنید و مقدار مصرفی را با دقت اندازه گیری کنید.

(هرگز از لیوان ها یا قاشق های اندازه گیری که در آشپزخانه استفاده می کنید استفاده نکنید.)فقط مقداری را که برای هر دوره نیاز دارید را رقیق و مخلوط کنید. مقادیر بیشتری را برای ذخیره برای استفاده احتمالی در آینده آماده نکنید.

سموم دفع آفات به مرور کاهش یافته و بی اثر می شوند. • هرگز سموم دفع آفات را در ظروف غذا مانند نوشابه خالی یا بطری شیر قرار ندهید. سموم دفع آفات را در ظروف اصلی خود نگه دارید – مواردی که به وضوح محتوای آن را مشخص می کند. • اطمینان حاصل کنید که می توانید از این محصول در فضای داخلی استفاده کند. هرگز از سموم دفع آفات با برچسب “فقط برای استفاده در فضای باز” در داخل ساختمان استفاده نکنید.

Home Spraying عملی است که برای از بین بردن یا آسیب رساندن به آفات و حشرات خانگی انجام می شود. آفات خانگی می توانند شامل حشرات مانند مگس ، سوسک و پشه، موش،ساس،مار و عقرب باشند.

 وجود این آفات در خانه، می تواند یک معضل بزرگ ایجاد کند و خواب و خوراک را از شما افراد خانواده بگیرد. پس بهتر است برای رهایی از دست آنها، با متخصصان خدمات سمپاشی در ارتباط باشید. 

سوالات متداول

آیا قبل از سمپاشی منازل نیاز به نظافت خانه میباشد؟

خیر،با توجه به اینکه اینکار توسط کارشناسان حرفه ای انجام میشود نیاز نظافت و تمیز کردن خانه در حین سمپاشی نیست.

آیا با یک مرحله حشرات موذی و خانگی در خانه از بین میروند؟

خیر،برای پاکسازی محیط نیاز به چندین مرحله سمپاشی است تا بطور کامل حشرات از بین بروند.

آیا صرفا با خرید سم مورد نیاز میتوان اقدام به ضدعفونی کرد؟

با توجه به اینکه سمپاشی یک کار تخصصی است حتما نیاز است که توسط متخصصین این امر انجام بشود تا کل محیط از وجود حشرات پاکسازی بشود.

نحوه هزینه ضدعفونی منازل،رستوران و محیط کار بر چه معیاری تعیین میشود؟

این هزینه ها ابتدا بر اساس متراژ محیط -میزان و نوع سم مصرفی و همچنین محل انجام کار تعیین میشود.

بعد از سمپاشی منازل باید چه کاری انجام داد؟

بعد از ضدعفونی لازم است که بمدت ۱۰ ساعت منزل را ترک کنید،سمومی که استفاده شده مسمومیت ندارد ولی بوی ان میتواند برای انسان آزار دهنده باشد.

آیا شرکت سمپاشی آسایش خدمات ضدعفونی را ضمانت میکند؟

بله ،با توجه به اینکه این خدمات توسط کارشناسان با تجربه شرکت انجام میشود با ضمانت و خدمات پس از فروش انجام میشود.

خدمات سمپاشی
سمپاشی منازل

Call Now Buttonمشاوره آنلاین